Kajapaschalska.pl
Biografia

Biografia

Jedną z popularnych aktorek młodego pokolenia w naszym kraju jest Kaja Paschalska, bardzo dobrze znana przede wszystkim z popularnych seriali. Debiut miała ona za sobą lata temu, kiedy jako mała dziewczynka zaczęła intensywnie uczestniczyć w rozmaitych polskich produkcjach przeznaczonych dla dzieci oraz młodzieży. O początkach i przebiegu kariery Kai więcej w dalszych fragmentach.
Kaja Paschalska została urodzona 25 lutego 1986 roku. Jej rodzinnym miastem jest Warszawa. Poza tym, że jako młoda dziewczyna obdarzona wszechstronnym talentem artystycznym zaczęła próbować bardzo wcześnie swoich sił w grze aktorskiej, dodatkowo pokazała szerokiemu kręgowi, iż jest ona także uzdolniona w zakresie muzycznym. Jest piosenkarką a na swoim koncie ma wydane płyty i kilka popularnych utworów wpisujących się w gatunek standardowego popu. Największą sławę przyniósł jej jednak kultowy polski serial telenowelowy, to jest Klan, gdzie od małego aktorka wciela się w rolę Oli Lubicz. Edukacja Kai Paschalskiej wiąże się z Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego mieszczącym się w stolicy. Ponadto studiuje ona filologię angielską.

Jej kariera rozpoczęła się w roku 1997, kiedy to zapoczątkowała w odcinkach Klanu, będąc córką rodziny Lubiczów – Pawła i Krystyny. Wystąpił także w kilku innych serialach, gościnnie. Do tych produkcji zaliczyć należy między innymi Hotel 52, Świat według Kiepskich oraz Biulionerów. Musimy obowiązkowo wspomnieć, że Kaja zajmowała się podkładaniem głosu do anonimowanych produkcji filmowych o Dzwoneczku, wcielając się w postać wróżki Iskierki. Jej płyta wyszła natomiast na rynek fonograficzny w roku 2001. Artystka sprzedała ponad dwadzieścia trzy tysiące krążków, a prace nad albumem zaangażowały Tonego Catania, Marka Czapelskiego oraz Mieczysława Feleckiego i Krzysztofa Antkowiaka. Wśród popularnych utworów znajdujących się przez długi czas na listach przebojów znalazły się takie hity Kai jak Tylko Ty, Przyjaciel od zaraz, czy Dla mamy. Na tym jednak muzycznych losów artystki nie koniec. Równolegle z pracą w serialu, realizowała ona działania nad kolejnym albumem. Była to Kaja 2, która została wypromowana poprzez singiel zatytułowany Nie ma miłości. W stworzenie tej płyty zaangażowali się muzycy z grupy Seventeen. Dodatkowo aktorka chętnie uczestniczyła w licznych programach z kategorii show rozrywkowe, zwłaszcza mocno nastawione na muzykę, która jest jej pasją. Warto wspomnieć również o dwóch innych piosenkach z drugiego krążka Kai Paschalskiej, jakie zyskały większe zainteresowanie ze strony odbiorców jej muzyki, a mianowicie Zaufałam sobie oraz Tak być nie miało.